TDD Code Kata #1 - Wprowadzenie

Łukasz Piotrowski Komentarzy 0

  Czym jest Code Kata?

  Są to ćwiczenia programistyczne które wykonuje się regularnie. Najczęściej ćwiczy się jedno zadanie przez kilka/kilkanaście dni.

  Za każdym razem należy starać się aby rozwiązania prowadziły do otrzymania takiego samego wyniku, jednak nie wymaga aby był to taki sam kod. Do rozwiązania możemy dojść różnymi drogami, lecz zawsze należałoby wybierać najlepsze, najbardziej optymalne, wydajne.


  No dobra ale po co mi to?

  Poprzez powtórzenia i ćwiczenia doskonalimy swoje umiejętności programistyczne, analityczne; tworzymy lepszy kod, bardziej wydajny, mniej awaryjny.

  W Październiku 2011 Dave Thomas opublikował 21 ćwiczeń nie tylko programistycznych, ale i analitycznych które podczas dyskusji lub samodzielnego przemyślenia zmuszają do przemyślenia wielu przypadków danego problemu.

  Przykład?

  Zadania mogą być bardzo różne. Począwszy od wyszukiwania anagramów w tekście, po rozpisywanie zasad gry w kręgle aż po analityczne przemyślenia systemu rabatów. Każdy może wymyślać swoje Kata. Przeważnie zaczynamy od bardzo prostego polecenia a potem z każdym kolejnym urozmaicamy nasze zadanie.

  TDD i Code Kata

  Połączenie TDD i Code Kata to bardzo dobre połączenie które pozwoli nam nauczyć się tworzyć testy jednostkowe TDD w różnych wariantach, kombinacjach. Podszkolimy też swoje umiejętności w dziedzinie TDD. Przyjemne z pożytecznym.

  Co dalej?

  W kolejnych częściach będę publikował zadania z wyjaśnieniem co trzeba zrobić tak aby się nie pogubić na początku.

  Zachęcam bardzo serdecznie do śledzenia.

  Inne artykuły

  Top