PHP Community Driven Standards - Standardy dla wszystkich przez wszystkich

Łukasz Piotrowski Komentarzy 0

  Wczoraj na GitHub pojawił się projekt społeczności pod nazwą PHP Community Driven Standards. Jest to bardzo dobra (acz dopiero świeża) alternatywa dla FIG (Framework Interoperability Group)


  Czym jest FIG?

  FIG czyli Framework Interoperability Group jest społecznością skupiającą twórców popularnych Frameworków, którzy ustalają standardy kodowania dla PHP oraz w drodze głosowania przyjmują lub odrzucają dane pomysły.

  Czym jest PCSD?

  PCSD czyli PHP Community Driven Standards jest odmianą FIG z tą różnicą, że każdy może przedstawić swoje pomysły, a potem w drodze dyskusji i akceptacji zostaje włączone lub nie.

  Kolejny standard?

  Pcsd nie zostało utworzone po to by namieszać w środowisku. W dużej mierze opiera się na już istniejących standardach PSR. Zaletą jest dodawanie nowych elementów które ustandaryzują różne elementy tworzonych aplikacji np. CacheInterface, EmailInterface.

  To są tylko przykłady i tak na prawdę nie wiemy co nam przyniesie przyszłość.

  Czy Waszym zdaniem projekt ma szansę się przyjąć? Wg. mnie tak. Miło by było używać jednolitych struktur i nie zastanawiać się jak dany Framework/Aplikacja implementuje dane rozwiązanie, jakich metod możemy się spodziewać.

  Zostawcie swoje komentarze.

  Źródło projektu

  GitHub: https://github.com/php-cds/php-cds

  Top