Google usunie nasze dane

Łukasz Piotrowski Komentarzy 0

  Google jakiś czas temu udostępniło możliwość usunięcia wszystkich wybranych przez siebie adresów URL z wyszukiwarki których treść bezpośrednio zawiera informacje o naszej osobie. Informacje mogą obejmować

  […] niewłaściwe, niestosowne czy też nadmierne w stosunku do celów, dla których są one przetwarzane.

  Spowodowane to jest wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w którym to powód zażądał usunięcia treści które szkalowały jego "dobre imię". Niestety osoba składająca wniosek nie była tą dobrą, jednak zgodnie z prawem mamy możliwość wglądu, zmiany oraz usuwania swoich danych.

  Trybunał przychylił się do wniosku i nakazał Google usunięcia informacji.


  Burza która została wywołana przez wyrok rozpoczęła lawinowe składanie wniosków o usunięcie.
  Google aby wyjść na przeciw udostępniło specjalny formularz dzięki czemu będziemy mieli łatwiejszą drogę do wymazania nas z Google.

  Formularz znajduje się pod adresem: https://support.google.com/legal/contact/lr_eudpa?product=websearch#.

  Wniosek nasuwa się jeden. Teraz każdy może usunąć wszelkie opinie na swój temat jeżeli są nie wygodne. Dzięki temu lekarze którzy zabijają, przestępcy czy inne osoby mogą stać się jeszcze bardziej bezkarne ponieważ nie będzie można bezpośrednio znaleźć negatywnych opinii na ich temat.

  Oczywiście nie skutkuje to usunięciem samych treści do których odwołują się wyniki wyszukiwania.

  Co sądzicie na ten temat? Ja uważam że będzie to bardzo dobre narzędzie aby ukryć swoje oszustwa. Czas zacząć kraść i oszukiwać ;)

  Top